top of page

DANIŞAN GÖRÜŞLERİ

Danışan H.

Merhabalar, öncelikle Selin Hanım çok anlayışlı ve samimi bir psikolog ve de çok sabırlı doğru tespitler yapıp soruna göre terapi yapıyor. EMDR'ı Balıkesir'de ilk yapan psikologdur kendisi. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır, iyi ki var. Onu seçmemin nedeni de budur. Gerçekten faydasını gördüm. Kafanızdan bir türlü atamadığınız, sizi rahatsız eden bir anınızı resmen olumluya çeviriyor, unutturuyor, uzaklaştırıyor. Adını ne koyarsanız koyun her şekilde kuş gibi oluyorsunuz. Sanki o problemi zamanında çeken siz değildiniz. O derece yabancılaşıyor, hissizleşiyorsunuz. Bu konuda çok çok çok başarılı. Geçmişte yaşadığın her ne sorunun varsa ölüm, ayrılık vs. aklınıza gelecek hepsini iyileştiriyor. Bu konuda ona güvenim sonsuzdur. Herkese tavsiye ederim. Sağlıkla, güzellikle kalın. Hoşçakalın.

E.B.

Oğlum 2 yaşındayken gelişim bozuklukları olduğunu fark ederek bizi uyardı ve Göksu bey'in erken teşhisi sayesinde otizm belirtileri gösteren oğlumun 2 yaşında terapilerine başladık.Bu tip gelişim bozukluklarında erken terapiye başlamanın ne kadar önemli olduğunu zaman geçtikçe anladım ve ilk başta bu yüzden kendisi bu dünyada bana en büyük iyiliği yapmış insandır..Bir anne olarak en çaresiz anlarımda kendisinden aldığım emin cevaplar ve uyguladığı program çerçevesinde gösterdiği pratik çözümler sayesinde katettiğimiz yol için ayrıca kendisine minnettarım.oğlum artık konuşuyor,ihtiyaçlarını söyleyebiliyor,kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor,yaşıtları gibi davranabiliyor.Oğlumu bir birey yapma yolunda gösterdiği çaba ,özveri ,verdiği emek için kendisine çok şey borçluyuz.Benzer sorunları yaşayan ailelere diyeceğim şudur ki; Göksu Kostakoğlu 'na en değerli varlığınız (çocuğunuzu) emanet ettiğinizde bilirsiniz ki emanet ettiğinizden çok daha sağlıklı bir birey olarak geri alırsınız...

Danışan E.

Göksu Bey'le panik atak sorunum sebebiyle çalıştık. Yaşadıklarımı sebep-sonuç ilişkisi içinde bana öğretti. Bu güne kadar her seansıma koşarak gittim ve gülerek, rahatlamış bir şekilde çıktım. Çünkü her seansımın sonunda aklımdaki soru işaretlerim yok oluyor. Sorduğunuz sorulara sizin mantığınıza yatacak en uygun cevapları ve örnekleri bulabilen, konuşurken zaten bilgisinin fazlalığını anlayabileceğiniz, yüzünü gördüğünüz andan itibaren rahatlayacağınız birisidir. Çevremdekilerin de fark etmiş olduğu, panik atağı üzerimden kısa sürede atmamı Göksu Bey'e borçluyum.. Şuan üzerinde çalıştığımız anksiyete sorunumda da Göksu Bey sayesinde çok kısa sürede çok iyi duruma geldim. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve benimle aynı sorunları yaşayan çevremdekilere tavsiye ettiğim gibi herkese "alanında uzman" olan Göksu Bey'i kesinlikle tavsiye ediyorum..

Danışan M.

Selin Hanım'la bir psikologun önerisi üzerine tanıştım. Kısa zaman önce başımdan kötü bir olay geçti. Hırsız saldırısına uğradım ve çok zor zamanlar geçirdim. Bir tedavi yönteminin bana iyi gelebileceğini söylediler, o da EMDR tedavi yönteminin iyi geleceğini söylediler. Fakat bu tedaviyi uygulayan çok az uzman var. Bir uzmanın tavsiyesi üzerine Selin Hanım’ın bu tedavi sistemini uyguladığını öğrendim ve kendisine başvurdum. Çok güzel bir dinleyici olması ve çok güzel ilgilenmesi beni çok mutlu etmişti. Ama EMDR tedavisine pek sıcak bakmamış ve ön yargılı başlamıştım. Fakat tedaviyi araştırdım ve Selin Hanım sayesinde uyguladım. Gerçekten yanlış düşündüğümü anladım. Hayatta hiçbir şeyi tamamen unutmak mümkün değil zaten. Ama bazı şeyleri, size ne kadar acı veren bir olay olsa bile rafa kaldırmayı ve beyne kabul ettirmeyi başardım bu tedavi sayesinde. Hızlı ilerleyen ve gerçekten iyi eden bir tedavi bu. Artık duymaktan rahatsızlık duyduğum, görmekten huzursuz olduğum her şeye daha iyi yaklaşıyor ve beynime onu kabullendiriyordum. Ve Selin Hanım’ın sayesinde bunu başardım. Çok kısa zaman önce tedavim bitti; fakat ben tedavimin bitmesine sevinmek yerine üzüldüm. Selin Hanım gerçekten bir uzman olarak bana çok iyi geldi ve kendisinden önce bir sürü uzmana gittim. Selin Hanım bambaşkaydı. Herkese tavsiyesi ederim pişman olmayacaksınız hatta iyi olacaksınız. Her şey için sonsuz teşekkürler Selin Oyman.

Danışan T.A.

Aslında uzunca bir süredir yaşadığım sorunlar vardı. Bir uzmana başvurmam biraz da ailemin yönlendirmesiyle oldu. Uzman arayışına girdik. Hacettepe mezunu olması, eğitimleri tercih etmemizde sebepti ve doğru bir tercih yapmış olduğumuzu gördük. Selin Hanım’la seanslarımızı bitireli 3-4 ay oldu. İş ortamında ve normal günlük yaşamımda gerçekten büyük değişiklikler yaşadığımı fark ediyorum. Birçok şeyi kafama takıyordum ve bu beni günlerce belki aylarca rahatsız ediyordu. Birisine bir şey söyleyeceğimde ya da insanların olduğu ortamlarda konuşacağımda gereğinden fazla sıkıntı yaşıyordum, geriliyordum ve bazen başım, midem ağrıyordu. Böyle bir durumda kalmamak için kafamda sürekli planlar yapıp kaçmaya çalışıyordum. Şimdilerde ise böyle büyük ve gereksiz sıkıntılar yaşamıyorum. Hatta bazen böyle şeyler yapmak için kendim istekli oluyorum. Selin Hanım’ın başlarda söylediği gibi yaptığımız çalışmalar ve seanslarda öğrendiklerim hayatım boyunca her konuda uygulayabileceğim şeyler ki uyguluyorum da. Bu vesileyle kendisine teşekkür etmek istedim.

Danışan T.

Göksu Bey’e gelmeye başlayalı uzun zaman olmadı ama onunla yaptığımız görüşmeler hayatımda etkisini gösteriyor. Buraya gelmeye başladığımdan beri hayatımda birçok şey daha iyiye, güzele gitmeye başladı. Kendisine Soma’daki eski danışanının tavsiyesi ile başvurdum. Yaşadığım problem zaten kendimi insanlara ifade edememem, sosyal ortamlarda kaygılanmam olduğu için kendisiyle görüşmeye giderken de sıkıntılıydım. Ama bu sıkıntım görüşme başladıktan sonra sona erdi. Çünkü Göksu Bey tavırları, yapısı ile bana beni anladığını çok iyi gösterdi, yaşadığım sorun hakkında beni bilgilendirdi ve hemen çalışmaya başladık. Şu anda da görüşmelerimiz devam ediyor. Görüşme aralarında ev çalışmalarım oluyor. Onlar da ilerlediğimi görmek, yapamam sandığım birçok şeyi yapabildiğimi, değişmez sandıklarımın değişebildiğini görmek çok mutluluk verici. Bunları tek başıma yapamazdım, yapamıyordum zaten. O yüzden Göksu Hocam’a çok teşekkür ediyorum.

Danışan E.P.

Kendisiyle tanışmamız kardeşimin sayesinde olmuştu. Yaşadığım bir rahatsızlıktan dolayı kendimi psikolojik olarak kötü hissettiğim bir zamandı.Kendimi çoğunlukla mutsuz hissediyordum, geçmişte yaşadığım olaylar beni çok etkiliyordu ve kaygılarım artmıştı.Selin Hanımla görüştük ve EMDR yöntemi ile çalıştık.Bu yöntem sayesinde sorunlarıma daha farklı bakma imkanı buldum.Beni etkileyen şeyleri gördüm ve bunları değiştirebildim.Tabi bunlar bir anda olmadı ama hem yaptığımız görüşmelerin hem Selin Hanım’ın yaklaşımının bendeki etkilerini tam olarak burada anlatamam sanırım. Samsun'a dönmem gerektiği için görüşmelerimizi bitirdik. Tüm bunlardan dolayı Selin Hanım'a teşekkür ederim.

Danışan Yakını

Göksu Bey’in adını daha önce çocuğunu getirmiş olan bir yakınımızdan duyduk. Çocuğumuzun derslerde başarısızlık, dikkatsizlik gibi sorunları vardı. Daha önce de başka bir yerden yardım almayı denedik; ancak çok net bir çözüm bulamamıştık. Yaşadığımız sorunları anlattığımızda öncelikle bir takım testler uygulandı. Derslerinde başarısız olmasına sebep olan ve geliştirilmesi gereken bir takım konular belirlendi ve bunlar ilgili çalıştılar ve hala da çalışmaya devam ediyoruz. Hem derslerinde daha iyi olmaya başladı hem de kendine güveninde ve davranışlarında iyi yönde değişmeler yaşandı. Yapılan çalışmaları biz de evde tekrar ediyoruz. Bu konularda zaman geçirmeden yardım almanın önemini de anlamış olduk. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Danışan NR.B.

Hemşire bir tanıdığımızın önerisiyle Selin Hanım’a ulaştık. Uzun zamandır devam eden sosyal kaygı sorunlarımdan dolayı kendisine başvurmuştum. Aslında yaşadığım şeyin ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Öncelikle bunun ne olduğunu bana açıklaması kafamın netlik kazanmasını sağladı. Sonrasında bazı seans dışı da ödevler ve uygulamalar yapmamı istedi. Bunlarda da oldukça destekleyici davrandı. Mail yoluyla uygulamaların takibini de yapabildik. Adım adım yaşadıklarımı anlayınca çözüm adına da daha rahat hareket edebiliyorum. Artık benim için sorun yaşadığım konular eskisi gibi gözümde büyümüyor. En önemlisi bunun benim yapım olmadığını, bunu değiştirebileceğimi görmek mutluluk verici. Selin Hanım, gerçekten karşısındakinin söylediklerine önem veren, dikkatli ve bence psikologluğu severek yapan birisi. 

Danışan H.Y.

Göksu bey ile daha önce görev yaptığı hastanede tanıştık. Panik atak, depresyon gibi rahatsızlığım vardı. Göksu Bey ile tanıştıktan sonra-(hastalığı öğrenerek)-bu hastalığı yendim.Kişiye güven veren, bilgisinin yoğunluğunu gerçekten hissedebildiğiniz ,kendinizi yanında gerçekten iyi hissettiğiniz çok iyi bir psikolog.Benim gibi rahatsızlığı olan kişilere tavsiye ediyorum.Kendisini ilk gördüğünüz anda zaten doğru yerde olduğunuzu anlayacaksınız.

bottom of page